Referendum o přesunu hlavního nádraží v Brně je NEPLATNÉ

Brno: Referendum o umístění hlavního nádraží v Brně není platné. K urnám dorazilo pouze 73 156 lidí,  23,83 % oprávněných voličů. K platnosti hlasování je ale potřeba 35 %. 80,94 procenta vyjádřilo pro modernizaci stávajícího nádraží v centru Brna a 67,89 procenta hlasovalo pro nové návrhové řešení nového nádraží. i když brněnské hlavní nádraží nepatří městu Brnu, ale vlastníkem je stát tedy České Dráhy a ty už před konáním referenda prohlásili, že referendum nebude závazné, jen se bude brát pouze jako další možný faktor změny návrhu, ale i to je ve hvězdách už od roku 1927.

1927 město vyhlásilo soutěž na vyřešení problému. „Prof. Bohuslav Fuchs nechal zpracoval soutěžní návrh s dvěma variantami. Ve čtyřicátých letech se přiklonilo k poloze v centru, Brněnský architekt a pamětník Ivan Ruller. Fuchs se svým návrhem za první republiky obsadil v soutěži druhé místo.

 

Zdroj: ČTK

Previous Autobahn Contents
Next AP - Grass Ground Textures Vol.1

About author

You might also like

Jurnal 0 Comments

Předpisy ČD – Návěstidla

POUŽÍVÁNÍ NÁVĚSTÍ Návěsti uvedené v předpise ČD D1 platí pro organizování a provozování drážní dopravy mimo organizaci pohybu vozidel na vyloučené koleji. Při pohybu vozidel po vyloučené koleji platí návěsti předpisu ČD
News 0 Comments

U.S.A. Road 1 project

Projekt Americké silnice, rozměry textur 1024×1024 + normal map + alpha Tento projekt se pomalu blíží ke konci a bude brzy možné stáhnout, nyní ještě budu pracovat na tunelech a

Press 0 Comments

Dva osobní vlaky se střetli u Štyrského Hradce

Při srážce dvou osobních vlaků strojvedoucí ve středu severně od Štýrského Hradce  jeden člověk zemřel a  osm dalších bylo zraněno. Zabitý strojvůdce nedostal povolení vjet na obsazenou trať protijedoucím vlakem.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!