Svět na kolejích

Benátky – Venezsia

5999178075_67baf4ee47_bOsady, z nichž Benátkách leží na nivě, ledovcové řeky vyvedl. Vyvinut v ústí laguny se rozkládá na ploše zhruba 550 km² a je ohraničen asi 60 km dlouhá písečná bank Jaderského moře. Jen asi tři procenta této oblasti pokryté ostrůvky, u zbývajících se skládá z mudflat a bažiny, barene, které zahrnují více než 90 čtverečních km a poté od cca 92 km² lovišť Valli da Pesca.Barene být překročena přírodními kanály, které se nazývají Ghebi. V roce 1900 patřilo barene více než 250 km². Na rozdíl od často zatopené barene nést velme, hejna, málo vegetace, protože se objevují pouze při velmi nízkém stavu vody.it1

Laguna byla od asi 4000 př. nl vkladů Brenta a jiných řek a potoků v severní Itálii. To říčních sedimentech pokrývají jungpleistozäne základní vrstvu hlíny a písku, což je 5-20metry tlustý. Během poslední ledové doby, hladina moře byla 120 m pod úrovní roku 2012, ale zvýšily se asi 5000 př. nl až 110 m při. Od té doby, hladina vody stoupá pomalu s vysokou volatilitou.

Benátky byly kolem 400 nl ještě asi 1,9 m pod hladinou moře z roku 1897. Z období vrcholného středověku, laguny hluboké změny, jako je například vystavení zneužívání vstupů, regulovat hladinu vody a , aby se zabránilo sedimentaci. Od počátku 20. Století byl prohlouben a rozšířen v mnoha kanálů, což má za následek výrazně více slané vodě v laguně a zvyšuje rychlosti proudění.

Kromě této základní struktury , některé okresy v důsledku různých historických prvků zřetelně odlišné struktuře, tak na náměstí svatého Marka ,bývalá elektrárna a zábavní centrum města. Největší o velikosti 175 m na délku a až 82 m široký náměstí města dominuje přilehlých vládních budov , a to zejména z Dóžecí palác a soudců a státních zástupců. Navíc, knihovny a muzea, Bazilika svatého Marka aCampanile, ale také čtyři velké kavárny. Na druhé straně na Canal Grande Campo San Polo je největší náměstí.

Více než plocha náměstí svatého Marka má východně od města k arzenálu v Benátkách ve všech důležitých stavbu byla osídlena avojenský prostor je . Jeho prostředí má typické rysy průmyslové čtvrti , se tato čtvrť kolem 10.000 pracovníků dočasně zaměstnán . Místní produkce připomíná loď ” ve svých principech standardizace a systematizace průmyslové výroby montážní linky “. Kolem arzenálu pracovníků žili v tomto největším závodě středověku,” Arsenalotti “.

Od poloviny 19. Století je nejvíce charakteristické spojení s pevninou západně od města . Tam končívelký most na pevninu ,Ponte della Libertà, který byl vytvořen v roce 1931 jako silniční most vedle 1841-1846 dokončeného železničního mostu. V jejím čele ,stanice se rozšiřuje, na konci Ponte della Libert , tam je parkoviště a trenér zastávka u Piazzale Roma. Další jihovýchodstopa končí na Stazione Marittima, nákladního vlaku je připojen k malému přístavu. Také byl naplněn Tronchetta přes 18 ha parku umělého ostrova.

Zattere uvedeného Stazione Marittima rozšířit na jižní straně města západu na Grand Canal , pokračoval na východRiva degli Schiavoni z Dóžecí palác na místě bienále. Tato strana jih se používá jako promenáda. Totéž platí i pro druhou stranu severním Giudecca, který má téměř jen ani průmyslových objektů, jako jsou Stucky Mill. Tato budova byla postavena v roce 1895 podle plánů architekta Ernsta Wullekopf od Hannoveru.

V mnoha oblastech, jerůznorodější sociální struktura zachována , ale některé z nich se zdá, že rozvinuté chudinských čtvrtí , jako je například Sacca Fisola. Oblast kolem arzenálu Via Garibaldi lze považovat spíše jako typické dělnické čtvrti . Ačkoli Serenissima přestěhoval mnoho členů různých národů v našich ulicích , jak často si jméno z ulic ( Calle dei Greci , atd.), ale může být pocit z této klasifikaci jen mírně. Pouze ghetto,Quartier , kde od 1516 do počátku 19. Stoletížili Židé z města, má svou vlastní strukturu a výstavba rodinných domů. Tam všechny benátské Židé , dělená “národů “, byli nuceni žít . Kromě nich měla obec příslušných provozovatelů, kteří Cattaveri , na místní podmínky , ale také křesťanské vlastníků domů a studní , v němž žili Židé k pronájmu – jako v nařízení ze dne 29. Března 1516 výslovně stanoví, že předchozí nájemce by měl opustit své domovy a noví nájemníci platí nájem se zvýšil o jednu třetinu.  Jakmile domy byly postaveny až osm podlaží s často velmi nízkým stropem . Kromě toho, že životní podmínky byly celkově velmi stísněné – 1552 žil v oblasti asi tři akrů 900 obyvatel , v roce 1611 to bylo 5500 -ghetto musel být rozšířen brzy. Jak 1633ghetto bylo vedle Novo a ghetto ,ghetto Vecchio Novissimo (tj. nové, starší i nejnovější ghetto ) .

Ulice se stejnými funkcemi byly skutečně prosazovány tu a tam již v pozdním středověku , jako jsou oblasti trhu Rialto a Carampane , bývalé čtvrtin z prostitutek do zbrojnice a Dóžecí palác, ale ať je to těžké smířit se strukturou ostrovní. dominance vodní dopravy na Grand Canal je zřejmé , což je pouze po částech přístupné chodce. To je možné zejména v okolí mostu Rialto, bývalý obchodní centrum města. Kanál od pozdního středověku ( tedy o pojmy jako Ca ‘ Foscari ) balíky místo reprezentativní paláce šlechticů , paláců či pouzdro ( domů). Jednalo se o mnoho -vedl rodin se stejným názvem , jako je Contarini , ale rozpadla do několika desítek poboček , které měly málo co do činění s sebou v držení. Z tohoto důvodu , se zámky nazývají nejen Contarini Ca ‘ , ale blíže k názvu přidružené kostela,  někdy nazývaná vlastník nebo výrazné zvláštnosti . Abychom jmenovali přijdou v Palazzo della Barbarigo Terrazza (má velkou terasu o ), nebo Palazzo Grimani di San Luca , který se v 16. Století vznikl v kostele svatého Lukáše .

Kolem této centrální oblasti města jsou četné ostrovy , kde byly různé úkoly byly přiřazeny středověku :hřbitov ostrov ( San Michele ) a jeden pro sklář ( Murano ), nebo pro rostlinnou výrobu ( Erasmo ) , jiní sloužili vojenskou bezpečnost laguny .

5999169395_f13e0f5885_bBenátčané rozlišují chodníky a náměstí velmi opatrně. Hlavní silnice Rughe (od francouzštiny Rue ) aSalizade , první od druhé poloviny 13. Století pokryté dlažební ulice , jsou omezený. Calle tzv. úzkými uličkami a teplé Fondamenta ulice podél kanálů , které slouží jako základ pro budovy. Lista je kus silnice v blízkosti významných paláců a velvyslanectví, kteří se těšili zvláštní imunitu. Krejčí jsou ulice s obchody (obchod = zboží ) ,Rive ( banky ) rozšířit podél postranních kanálů . Rio Tera je certifikovaný schütteter kanál , Ramo ( pobočka) krátká cesta, která odbočuje z calle nebo Campiello , na malém náměstí . Campo je místo, kdekostel stojí větší volný prostor , dříve zelinářská zahrada , pastvina pro koně bylo . Campiello je náměstí obklopené domy , na vodítku Calli , Corti jsou nádvořích domů . Paludo připomněl, že tato oblast byla dříve bažinaté místo Pissine byly rybníky , kde můžete plavat i rybařit . Sotoportego jde dolů přes domy ( portego se nazývá sál v prvním patře , takže cesta vede přes tuto komoru ) a připojí Calli campielli a Corti .

Místa ( Campi ) a cookies (malé čtverečky) jsou odlišné od náměstí , s Piazza di San Marco, je náměstí svatého Marka tedy znamenalo , ačkoli tam byl takéPiazza di Rialto . Stejně jakoPiazza San Marco říká ,Piazzetta označuje náměstí před paláce Doge, Náměstí sv který se napojí na Molo ,přistání na břehu laguny. Piazzetta dei Leoncini je část severu baziliky Piazza San Marco Sv. Marka , pojmenovaný po dvou lvů čísla byla umístěna tam. Místo s autobusového nádraží je však Piazzale Roma. Existuje pouze jedna Strada Strada Nova, dostat tři Vie ( Via 25 Aprile , Via Vittorio Emanuele a Via Garibaldi ).

[divider3]

Zdaleka dominantní Cestovní ruch je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě, kde každý třetí člověk, který bydlí, turista je roční průměr. Benátky přestěhoval v roce 2011 asi 30 milionů návštěvníků, třikrát tolik jako Řím.Předchozí počet přenocování ve výši 11 milionů jsou zřejmě kvůli prudkému nárůstu cen klesá let. 2010 bylo napočítáno více než 8,5 milionu noclehů ve srovnání s více než 8,8 milionu přenocování v roce 2007. Nicméně, celkový počet přenocování návštěvníků 2007-2011 mírně zvýšila -. 3,6 milionu v roce 2007 na 3,7 milionu v roce 2010 – konkrétně, průměrná délka pobytu 2,4 dnů v roce 2007, nicméně, se mírně snížil na 2,3 dnů v roce 2010, což vedlo k celkovému poklesu počtu přenocování. Benátky tedy více návštěvníků zůstala kratší než dříve. 2011 sám přišel na karnevalu než milion návštěvníků, což přineslo městu celkem 40 milionů eur.

Příliv turistů vedla k neobvyklému jednání městské rady v roce 1999 varoval plakátů z Benátek. Tato akce byla zaměřena proti výletníků, kteří přinášejí do města z malým dopadem. Tento plakát Oliviero Toscani kampaň varoval s dramatickými fotografiemi potkanů špinavých kanálů a rozpadajících se zámků před ošklivé straně Benátek s cílem odradit ty návštěvníky, kteří očekávají pohlednice.

Během provozu na pevninské části města, je to středně velké město, je organizována zcela jinou část laguny. Zde převládají vody a pěší provoz.

Vozík na prádlo V městské oblasti zatížení dopravou pomocí ruční vozíky k zemi (CARRELLI) se provádí. Ty mají zvláštní formu, protože z mnoha mostů. Zátěž spočívá především na hlavní ose, jsou použity přední opěrná kola, tak dlouho, jak tlačit vozík skrz hloubky nejbližší vyšší krok vpřed, dokud se kola hlavní osy může být umístěn na předchozích, nižších úrovních.

V Benátkách existují dvě hlavní železniční stanice, Venezia Santa Lucia nádraží v čele historického centra města a vlakového nádraží Venezia Mestre, pevniny město se stejným názvem. Uzavírá se na západě vyřazena z provozu, ale stále nevyužité pro místní nákladní dvoře. Santa Lucia den přijde na asi 82.000 cestujících, s asi 450 vlacích na trase celkem 30 milionů cestujících ročně zde. Stavba navrhl v roce 1924 podle návrhu architekta Angiolo Mazzoni. O deset let později byla vyhlášena soutěž, Vallot Virgilio vyhrál. V roce 1936 bylo dohodnuto, že Mazzoni – Vallot měli spustit domě, jehož dokončení bylo přerušeno v roce 1943. Po válce, Paolo Perilli vedl ho až do konce.

Mestre nádraží, které bylo otevřeno v roce 1842 má v mírně vyšším počtu cestujících. Tady, asi 500 vlaky jezdí denně.

Podle starosty Paolo Costa (2000-2005) bylo vytvoření linky metra podporoval s přímým vstupem na náměstí svatého Marka a Murano. Costas předchůdci a nástupci, filozof Massimo Cacciari, v dubnu 2005, zpět v kanceláři, projektové opatření, avšak ne s vysokou prioritou, aby se médium nelze očekávat, se stavbou. Mezi Tronchetto a Piazzale Roma provozuje konstrukce postavený lanovky Doppelmayr, lidová Mover. Kromě dvou zastávek hlavy, postavený v průměru sedm metrů vysoké chůdách přípojky provozované zarážky Marittima také přístaviště trajektů.822 meter dlouhá trať je nakládáno během tří minut.

Benátky má tři letiště, na letiště Marco Polo a sloužil několika nízkonákladovkami letiště v Trevisu a malá přistávací plocha pro soukromá letadla na Lido. Marco Polo v roce 2006 7,7 milionů cestujících, vypnout v prvních devíti měsících roku 2008, bylo již 6,786 milionu. K tomu, aby letiště do Říma a Milána ve dvou je čtvrtým největším v Itálii. Avšak objem přepravy cestujících v roce 2008 byla mírně dolů, nicméně dát na letiště Treviso o 10%. Společně letiště tvoří třetí největší komplex v Itálii.

Většina hotelů v Benátkách zdůrazňují svou hrdost, založené na jejich domov v jednom z mnoha paláců. V roce 1940, to bylo jiné. Bývalý Hotel Bauer Grunwald (2012 Zemědělec) nedaleko San Moise je příkladem toho, jak nemilosrdný boj proti stávající budovy rovným stylu moderní architektury byla uložena. Totéž platí i pro banky, Cassa di Risparmio. 2011, plány byly oznámeny těm nyní Pierre Cardin chce postavit 240 metrů vysokou věž. Z jedinečném architektonickém stylu moderních hotelů nelze říci, i když je jejich institucionální tradice sahá až do středověku, tak jako tak.

 

 

Leave A Reply